Четверг, 25.04.2024, 18:30
Приветствую Вас Гость | RSS

Кроссворды и Ко

Кросворди на тему «Мова» на українській мові

Готові класичні кросворди з відповідями на тему «Мова» на українській мові.
 

 

Кросворд на тему "Мова" №1

https://dozvillya.ucoz.ua/_si/0/s21237057.jpg

По горизонталі: 4. В ієрогліфічних системах письма – знак, що позначає слово (а не поняття). 5. Здатність людини говорити, висловлювати свої думки. 6. Одна із офіційних мов Південно-Африканської Республіки. 8. Запозичене чи створене за зразком якоїсь іншої мови слово чи вираз, що порушує норми даної мови.
По вертикалі: 1. Ходячий образний вислів; приказка. 2. Умовна говірка якого-небудь соціального середовища, в якій є специфічні слова й вислови, незрозумілі для сторонніх. 3. Одна з двох абеток старослов'янської мови. 7. Класична перська мова – літературна мова персів, таджиків та ін.
 
Відповіді:
По горизонталі: 4. Логограма. 5. Мова. 6. Коса. 8. Варваризм.
По вертикалі: 1. Поговірка. 2. Арго. 3. Глаголиця. 7. Дарі.
 


Кросворд на тему "Мова" №2

https://dozvillya.ucoz.ua/_si/0/s11389979.jpg
По горизонталі: 3. Сукупність слів певної мови, її окремих сфер чи діалектів. 6. Одна з іранських мов, поширена в Ірані, Афганістані, Пакистані, Індії, Іраку, Об’єднаних Арабських Еміратах. 7. Друга офіційна мова Нової Зеландії. 10. Стара назва літери "д". 11. Мовна одиниця, що являє собою звукове вираження поняття про предмет або явище об'єктивного світу. 12. Слова, які мають однакове звучання, але відрізняються значенням і написанням.
По вертикалі: 1. Відтворена письмово або в друкованому вигляді авторська праця, документ, пам'ятка тощо. 2. Відрізок звукового потоку мови, що складається з одного або кількох звуків і визначається зміною наростання і спаду звучності. 4. Виділення у мовленні складу в слові або слова у словосполученні за допомогою фонетичних засобів (інтонації чи тривалості звучання). 5. Мова-предок групи споріднених мов, теоретично реконструйована на основі порівняння мовних фактів. 8. У писемності деяких європейських мов – дві крапки над буквою голосного звука, які показують, що його треба вимовляти відокремлено від попереднього голосного звука. 9. Жаргонні слова або вирази, характерні для мовлення людей певних професій або соціальних прошарків.
 
Відповіді:
По горизонталі: 3. Лексика. 6. Фарсі. 7. Маорі. 10. Добро. 11. Слово. 12. Омофони.
По вертикалі: 1. Текст. 2. Склад. 4. Наголос. 5. Прамова. 8. Трема. 9. Сленг.



Кросворд на тему "Мова" №3

https://dozvillya.ucoz.ua/_si/0/s04369023.jpg
По горизонталі: 3. Мова якоїсь соціальної чи професійної групи, що відрізняється від загальнонародної наявністю специфічних слів і виразів, властивих цій групі. 6. Співзвуччя кінців віршованих рядків. 7. Стара назва літери "ф". 8. Членороздільний елемент людської мови, утворюваний за допомогою органів мовлення. 10. Розділовий знак, що уживається для відокремлення слів і словосполучень. 11. Афікс, що з'являється всередині кореня слова за словозміни й словотворення.
По вертикалі: 1. Поетичне сказання, легенда. 2. Конкретний лінійний представник морфеми як узагальненої одиниці мови, один з формальних її різновидів, що встановлюється при поділі текстового слова. 4. Спосіб вимовляння слів, окремих звуків. 5. Давньоіндійське складове письмо; пишеться зліва направо. 9. Японська силабічна абетка, яка існує у двох графічних формах — хіраґана і катакана. 10. Стара назва літери "к".
 
Відповіді:
По горизонталі: 3. Жаргон. 6. Рима. 7. Ферт. 8. Звук. 10. Кома. 11. Інфікс.
По вертикалі: 1. Сага. 2. Морф. 4. Вимова. 5. Брахмі. 9. Кана. 10. Како.

 


 

Поиск

Copyright MyCorp © 2024
uCoz